logo 2
Головна Рекомендації Статті та рекомендації Бренди Нам довіряють Контакти

 Країна виробник:
Бренд:

Ціна
от до грн

Внутрипідлогові конвектори природної конвекції
Конвектори примусової конвекції
Дизайнерські радіатори
Чавунні радіатори
Вертикальні радіатори
Горизонтальні радіатори
Радіатори підлогові
Сушки для рушників електричні
Сушки для рушників гідравлічні
Біокаміни


 
 
 

 Часто трапляється, що при виборі системи олалювання і її складових знаходяться «умільці», ціллю яких є «впарювання» дорогих елементів системи опалювання — теплових насосів, геліоколекторів, конденсаційних котлів, мідних трубопроводів, дорогих радіаторів. І всього б нічого, якість вартує гроші і багато хто готовий витратити ці гроші. Але, вкладуючи, порядку 25 000 у.о., а то й більше в тепловий насос, дорогі системи автоматики, теплу підлогу, якісні труби замовник, наслухавшись розповідей про економію на енергоресурсах, очікує віддачі від побудованого сучасного чуда опалювальної техніки. Економію ми отримаємо однозначно, але в даній статті хотілося б розповісти, як максимізувати цю економію і на що орієнтуватися при побудові системи опалювання. Першим ділом давайте розберемося, від чого залежить економічність роботи сучасного джерела тепла — теплового насосу, геліоколектора, конденсаційного котла.

    Отже, чим менша кількість теплоносія в системі, тим менші затрати енергії на його нагрівання. Отже, необхідно підібрати прибори з мінімальною кількістю теплоносія. Наприклад, використовуючи в системі опалювання з тепловим насосом стальні батареї з кількістю води біля 3 літрів в метровому радіаторі, теплій підлозі, з контурами зроьлених Ø16 чи Ø20 трубою не може бути і речі про економію. Відомо, що максимальна ефективність роботи тепловогу насосу досягаєтся при мінімальній температурі і коефіцієнт перетворення може досягати 5. Тобто з 1кВт електроенергії можна отримати до 5 кВт теплової. Газовий конденсаційний котел також повинен працюваи на температурі не вище 60°С. Потужність більшості стальних радіаторів розраховується для температури 85°С . Тому або збільшувати величину радіатору для отримання необхідної потужності чи збільшувати температуру теплоносія. Виходить замкнуте коло — збільшивши радіатор, збільшиться кількість теплоносія, збільшивши температуру на котлі чи насосі — пропаде економія. Проаналізувавши ринок, а також виходячи з власного досвіду, радимо використовувати «малолітражні» радіатори конвекційного типу з мідними трубами і алюмінієвими ребрами. Ми радимо використовувати прибори марок Regulus (Польща) чи більш дорогою варіант JAGA(Бельгія). Дані прилади надійні, мають неперевершений дизайн і відмінні теплотехнічні якості. Наприклад, модель заввишки 60см і завдовжки 100см від Regulus вміщає всього 900 мл води. Майже літру. Обидві компанії пропонують широку кольорову гамму, розміри і види підключення. В радіаторах від JAGA є лінійка з системою DBE — безшумний вентилятор, який позволяє моментально суттєво збільшити теплову потужність приладу. У обох виробників є внутрішньопідлогові конвектори на все ж тому мідно-алюмінієвому теплообміннику. Гарантія на дані прилади 25 років на радіатори марки Regulus і 30 лет JAGA. Максимальний рабочий тиск у обох виробників становить біля 15 атмосфер в залежності від моделі.
    Давайте згадаємо про теплу підлогу. Зазвичай роблять як — пінопласт чи відбиваюча плівка, труба Ø16мм чи Ø20мм і стяжка завтовшки 10см ато й більше. Що тут такого, всі так роблять, скажете Ви. Так, майже всі, але мм ж будуємо сучасний економічний дім і Ви, це не всі. Ми пропонуємо систему  опалення підлоги Uponor mini. Система прзначена для опалювання підлоги з мінімальною товщиною стяжки — 15 мм з ізоляцією і трубою. Використовується труба із зшитого поліетилену діаметром 9.9мм і завтовшки 1.1 мм. Максимальним рабочим тиском 6 атмосфер і температурою 95°С. Спеціальний пластифікатор забезпечує надійнсть стяжки. Таким чином, тепла підлога швидше нагрівається і містить малу кількість води. От і економія, простота і швидкість монтажу, надійність.
    Дані рекомендації допоможуть побудувати економічну, низькоінерційну і надійну систему опалювання. І пам"ятайте, задоволення від придбаної якісної речі триває довше, ніж від зекономлених коштів!

Наведені в статті цифри для наглядного прикладу.

 

Автор: Дмитро Легкун

Матеріал належить ООО"ЛЕКС ГРУПП"
  м.Київ, вул. Механізаторів, 2, оф. 500
  (044) 331-48-87
  info@svit-radiatoriv.com.ua


Accuro-Korle Antrax Carlo Poletti Cinier Emco Irsap ISAN Mohlenhoff Vasco Vogue UK

 Світ радіаторів ©2010
Розробка сайту - Bunke