![]() |
![]()
|
|
⇒ Внутрипідлогові конвектори природної конвекції
⇒ Конвектори примусової конвекції ⇒ Дизайнерські радіатори ⇒ Чавунні радіатори ⇒ Вертикальні радіатори ⇒ Горизонтальні радіатори ⇒ Радіатори підлогові ⇒ Сушки для рушників електричні ⇒ Сушки для рушників гідравлічні ⇒ Біокаміни ![]()
|
Часто трапляється, що при виборі системи олалювання і її складових знаходяться «умільці», ціллю яких є «впарювання» дорогих елементів системи опалювання — теплових насосів, геліоколекторів, конденсаційних котлів, мідних трубопроводів, дорогих радіаторів. І всього б нічого, якість вартує гроші і багато хто готовий витратити ці гроші. Але, вкладуючи, порядку 25 000 у.о., а то й більше в тепловий насос, дорогі системи автоматики, теплу підлогу, якісні труби замовник, наслухавшись розповідей про економію на енергоресурсах, очікує віддачі від побудованого сучасного чуда опалювальної техніки. Економію ми отримаємо однозначно, але в даній статті хотілося б розповісти, як максимізувати цю економію і на що орієнтуватися при побудові системи опалювання. Першим ділом давайте розберемося, від чого залежить економічність роботи сучасного джерела тепла — теплового насосу, геліоколектора, конденсаційного котла. Отже, чим менша кількість теплоносія в системі, тим менші затрати енергії на його нагрівання. Отже, необхідно підібрати прибори з мінімальною кількістю теплоносія. Наприклад, використовуючи в системі опалювання з тепловим насосом стальні батареї з кількістю води біля 3 літрів в метровому радіаторі, теплій підлозі, з контурами зроьлених Ø16 чи Ø20 трубою не може бути і речі про економію. Відомо, що максимальна ефективність роботи тепловогу насосу досягаєтся при мінімальній температурі і коефіцієнт перетворення може досягати 5. Тобто з 1кВт електроенергії можна отримати до 5 кВт теплової. Газовий конденсаційний котел також повинен працюваи на температурі не вище 60°С. Потужність більшості стальних радіаторів розраховується для температури 85°С . Тому або збільшувати величину радіатору для отримання необхідної потужності чи збільшувати температуру теплоносія. Виходить замкнуте коло — збільшивши радіатор, збільшиться кількість теплоносія, збільшивши температуру на котлі чи насосі — пропаде економія. Проаналізувавши ринок, а також виходячи з власного досвіду, радимо використовувати «малолітражні» радіатори конвекційного типу з мідними трубами і алюмінієвими ребрами. Ми радимо використовувати прибори марок Regulus (Польща) чи більш дорогою варіант JAGA(Бельгія). Дані прилади надійні, мають неперевершений дизайн і відмінні теплотехнічні якості. Наприклад, модель заввишки 60см і завдовжки 100см від Regulus вміщає всього 900 мл води. Майже літру. Обидві компанії пропонують широку кольорову гамму, розміри і види підключення. В радіаторах від JAGA є лінійка з системою DBE — безшумний вентилятор, який позволяє моментально суттєво збільшити теплову потужність приладу. У обох виробників є внутрішньопідлогові конвектори на все ж тому мідно-алюмінієвому теплообміннику. Гарантія на дані прилади 25 років на радіатори марки Regulus і 30 лет JAGA. Максимальний рабочий тиск у обох виробників становить біля 15 атмосфер в залежності від моделі.
Давайте згадаємо про теплу підлогу. Зазвичай роблять як — пінопласт чи відбиваюча плівка, труба Ø16мм чи Ø20мм і стяжка завтовшки 10см ато й більше. Що тут такого, всі так роблять, скажете Ви. Так, майже всі, але мм ж будуємо сучасний економічний дім і Ви, це не всі. Ми пропонуємо систему опалення підлоги Uponor mini. Система прзначена для опалювання підлоги з мінімальною товщиною стяжки — 15 мм з ізоляцією і трубою. Використовується труба із зшитого поліетилену діаметром 9.9мм і завтовшки 1.1 мм. Максимальним рабочим тиском 6 атмосфер і температурою 95°С. Спеціальний пластифікатор забезпечує надійнсть стяжки. Таким чином, тепла підлога швидше нагрівається і містить малу кількість води. От і економія, простота і швидкість монтажу, надійність.
Дані рекомендації допоможуть побудувати економічну, низькоінерційну і надійну систему опалювання. І пам"ятайте, задоволення від придбаної якісної речі триває довше, ніж від зекономлених коштів!
Наведені в статті цифри для наглядного прикладу.
Автор: Дмитро Легкун Матеріал належить ООО"ЛЕКС ГРУПП"
|
![]() ![]() |
|
||